من و امثال من بايد شهيد شويم تا ريشه هاي انقلاب نو پايمان استوار گردد...

زندگينامه شهيد محمد فرا شاهي

شناسه : 627 10 مارس 2020 - 0:17 187 بازدید ارسال توسط : نویسنده : ادمین حفظ آثار منبع : اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کردستان
ايشان هميشه به اين نكته معترف بودند كه لباس نظامي لباس مرگ من است. و در اين لحظه حساس تاريخ كشور (جنگ تحميلي) نبايد امام را تنها بگذارم و من و امثال من بايد شهيد شويم تا ريشه هاي انقلاب نو پايمان استوار گردد و نبايد اجازه دهيم كه حتي يك وجب از خاك كشورمان اشغال گردد. بنا بر گواهي همرزمانش ايشان مظهر پاكي – شرافت – شجاعت و صداقت بودند و اظهار مي داشتند كه حقوقي كه از دولت مي گيرد به بيت المال است و در ازاي آن بايد به مردم خدمت كند.پس از پيروزي انقلاب ايشان داوطلبانه به كردستان رفتند و جز اولين افسراني بودند كه فرمان امام را اجابت نمودند و سرانجام در 31/5/58 در برخوردي كه ما بين حزب منحله دموكرات و پادگان سقز در گرفت مورد اصابت گلوله قرار گرفت و در نهايت خلوص نيت و ايمان و با دهان روزه با تقديم خون خود به ملت هميشه قهرمان ايران شهيد شد.
زندگينامه شهيد محمد فرا شاهي
پ
پ

سرهنگ۲ شهيد محمد فراشاهي به سال ۱۳۱۵ در شهر مقدس قم متولد شد. دوره ابتدائي را در شهر قم و در سال ۱۳۲۸ و دوره متوسطه را نيز در همان شهر و در سال ۱۳۳۵ به اتمام رساند. ايشان پس از طي موفقيت آميز دوره دانشگاه افسري به عنوان استاد نقشه خواني به تربيت دانشجويان افسري همت گمارد. بعد از اين دوره در تاريخ ۱۳۵۸ از مرآ ۰۱ كادر تهران به تيپ ۲ لشگر ۲۸ پياده كردستان منتقل و به سمت فرماندهي گردان۱۰۷ پياده اختصاص داده شدند. در اين مدت به خاطرخلاقيتها و شايستگي هايي كه از خود نشان داد بارها مورد تشويق و تقدير قرار گرفت. در مورد خصوصيات و شخصيت اين دلاور جبهه هاي حق عليه باطل مي توان گفت كه آزادي و آزادگي اين شهيد وال امقام به حدي بود كه در زمان حكومت نظامي تهران در قبل از انقلاب متوجه حساسيت موج انقلاب گشته و با وجود دستورات ارشد خود در آن زمان از رفتن بر سر مأموريت خويش جهت اداره امور حكومت نظامي منطقه اي كه به ايشان محول شده بود امتناع ورزيد به دانشجويان زير دست خود دستورات اكيد صادر كرده بود كه خشابهاي اسلحه هاي خود را خالي نگه دارند.

 

ايشان هميشه به اين نكته معترف بودند كه لباس نظامي لباس مرگ من است. و در اين لحظه حساس تاريخ كشور (جنگ تحميلي) نبايد امام را تنها بگذارم و من و امثال من بايد شهيد شويم تا ريشه هاي انقلاب نو پايمان استوار گردد و نبايد اجازه دهيم كه حتي يك وجب از خاك كشورمان اشغال گردد. بنا بر گواهي همرزمانش ايشان مظهر پاكي – شرافت – شجاعت و صداقت بودند و اظهار مي داشتند كه حقوقي كه از دولت مي گيرد به بيت المال است و در ازاي آن بايد به مردم خدمت كند.پس از پيروزي انقلاب ايشان داوطلبانه به كردستان رفتند و جز اولين افسراني بودند كه فرمان امام را اجابت نمودند و سرانجام در ۳۱/۵/۵۸ در برخوردي كه ما بين حزب منحله دموكرات و پادگان سقز در گرفت مورد اصابت گلوله قرار گرفت و در نهايت خلوص نيت و ايمان و با دهان روزه با تقديم خون خود به ملت هميشه قهرمان ايران شهيد شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.