سخن آخر شهید: چگونه می توانم از مرگی که شهادت در راه خداست بترسم

شناسه : 2093 08 دسامبر 2020 - 13:03 81 بازدید ارسال توسط :
صحبت کردن از شهادت هر چند سخت است اما زیبا است برای خانواده ای که از جان و دل فرزندی را در راه خدا تقدیم انقلاب کنند، اینها را مادر شهید علی پویا می گوید، شهیدی که سال 95 در درگیری با ضد انقلاب به درجه ی رفیع شهادت نایل شد، در این زمینه با مادر این شهید بزرگوار به گفتگو نشستیم که در ادامه می خوانید؛
سخن آخر شهید: چگونه می توانم از مرگی که شهادت در راه خداست بترسم
پ
پ

صحبت کردن از شهادت  هر چند سخت است اما زیبا است برای خانواده ای که از جان و دل فرزندی را در راه خدا تقدیم انقلاب کنند، اینها را مادر شهید علی پویا می گوید، شهیدی که سال ۹۵ در درگیری با ضد انقلاب به درجه ی رفیع شهادت نایل شد، در این زمینه با مادر این شهید بزرگوار به گفتگو نشستیم که در ادامه می خوانید؛

 

وی گفت: علی بعد از اتمام تحصیلات دبیرستان سپاه وارد گردان شویشه شد و در عملیات های کمین و گشت و جوله حضور فعال داشت، لبخند زیبایش هیچ گاه از روی صورتش محو نمی شد و در سخت ترین شرایط نیز با تبسمی که مهرش به دل آدمی می نشست، از سختی مشکلات کم می کرد و با روحیه بالایی که داشت نقطه قوتی می شد برای نیروهایی که در کنار ایشان از خاک ایران اسلامی دفاع می کردند.

 

وی در سال تحصیلی ۸۵ ـ ۸۶ در رشته فوریت های پزشکی دانشگاه بقیة الله تهران قبول و وارد دانشگاه شد و بعد از اخذ مدرک فوق دیپلم جهت ادامه خدمت یک بار دیگر راهی لشکر عملیاتی ۲۲ بیت المقدس شد.

وی علی رغم اینکه می توانست در بهداری لشکر مشغول خدمتش شود، اما به واسطه عشق و علاقه ای که به خدمت در یگان های رزمی داشت، با پشت سر نهادن دوره اطلاعات، وارد معاونت اطلاعات لشکر شد و در طول خدمتش در معاونت اطلاعات مجاهدت و رشادت های فراموش نشدنی از خود به یادگار گذاشت.

 

نگاهت را رها می کنی روی چهره پیرزن. از پشت صورت فرسوده او می توانی سالها رنج و محنت را بخوانی. سالها سختی و سوختن. سوختنی که پاداشش بی گمان بهشت است.

 

وی گفت: پسرم سر نترسی داشت و همانطور که همسنگرانش برایمان تعریف می کنند در بسیاری از عملیاتها نفر اول بود. وقتی با بچه ها دور هم جمع می شدیم دلیل این همه شجاعت را از شهید پویا می پرسیدیم و شهید پاسخ می داد:  «در بسیاری از عملیات ها بهترین دوستانم به شهادت رسیده اند و من از کاروان شهدا جا مانده ام. بسیاری از دوستانم در چند متری من به شهادت رسیده اند و من تمام این صحنه ها را با چشمان خودم دیده ام؛ حال چگونه می توانم از مرگی که شهادت در راه خداست بترسم».

 

 

لحظه ای اشک مجال سخن گفتن را از او می گیرد، اما باز شروع می کند و از خاطرات پسرش می گوید که همیشه همراه و همراز خواهرها و برادرهایش بوده است و میگفت؛ تا خداوند را دارید و پدر و مادر و برادری مثل من نگران هیچ مشکلی درزندگی نباشید.

 

خاتون اشکهایش را با گوشه چارقدش پاک می کند و به قاب عکس شهید چشم می دوزد.

 

 

ـ رفتارش با مردم روستا خیلی خوب بود. همیشه سعی می کرد به همه کمک کند. یادم می آید آن وقتها در بهداری کار میکرد علی هم می رفت مدام در آنجا بود تا اگر کسی مشکلی برایش پیش می آمد کمکش کند. برای پیرمردها و پیرزنها احترام خاصی قایل بود.

 

یک طورهایی به من الهام شده بود که رحیم برای آخرین بار با من خداحافظی می کند. قبل از اینکه او برای آخرین بار برود من یک دست کت و شلوار دامادی برایش خریده بودم. دختری را هم در نظر داشتم که برایش به خواستگاری برویم. با او در میان گذاشتم. علی گفت: «نه، مادر، حالا دست نگه دارین تا بعد.» و پولی که قرار بود برای عروسیش خرج کنیم قسمت زلزله زدگان کرمانشاه شد و همیشه وجودش را در کنارمان حس می کنیم.

 

نمی توانی طاقت بیاوری. دستان زبرش را در دستان خود می گیری و می بوسی. لحظه ای زبری دستانش دستت را آزار می دهد. خجالت می کشی و با خود می گویی اگر اینها خود را لایق بهشت نمی دانند پس ما چه کنیم؟

 

دمی بعد خواهر بزرگ شهید از راه می رسد و رشته سخن را به دست می گیرد.

 

ـ برای ما علی زنده است و هیچ وقت احساس نمی کنیم که او را از دست داده ایم بلکه تازه می فهمیم چیزی بزرگتر از یک برادر به دست آوردیم. از نظر من علی فرشته ای بود که من و خانواده لیاقت داشتیم که چند سال از عمرمان را در کنارش سپری کنیم. او تا وقتی که زنده بود خود تمام احکام دینی را تماما به جای می آورد.

 

انتهای پیام/

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.