شهادت، به بهانه قرائت قرآن بر پیکر سه پاسدار شهید

شناسه : 714 15 آوریل 2020 - 12:04 70 بازدید ارسال توسط :
درگیری سختی میان نیروهای سپاه و مزدوران گروهک های ضد انقلاب روی داد و در این بین سه پاسدار به شهادت رسیدند، پس از انتقال پیکر آنان به مسجد کانی سفید ملا محمد احمد زاده برای شادی روح آنان به قرائت قران پرداخت، وقتی افراد ضد انقلاب خبر دار شدند به مسجد آمدند و ملا محمد احمد زاده را به شهادت رساندند.
شهادت، به بهانه قرائت قرآن بر پیکر سه پاسدار شهید
پ
پ

به گزارش خبرنگار اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کردستان، شهید ملا محمد احمدزاده در روز پنجم تیرماه سال ۱۳۰۷ در روستای خار خار از توابع شهرستان تکاب به دنیا آمد. پدرش فرج الله نام داشت و با کشاورزی مختصری که داشت معیشت خانواده اش را فراهم می کرد. وی مقدمات صرف و نحو قرآن را در زادگاهش فرا گرفت و پس از آن به روستای قلدره افشار رفت و از فضل و دانش ملا عبدالرحیم روحانی و مرحوم نقشبندی برخوردار شد، آنگاه به خار خار بازگشت و به ارشاد و موعظه مردم پرداخت و آنان را به مبارزه علیه حکام ستمگر محلی و خوانین تشویق کرد.

ملا محمد از دیدن فقر و تنگدستی مردم به تنگ آمده بود؛ ثروتمندان را به دستگیری از ضعیفان تشویق می کرد، اصرار می ورزید که زکات مال خویش را بپردازند و انفاق کنند تا گًرد فقر از چهره مسلمانان زدوده شود.

سخنان ملا محمد تأثیر ژرفی در مردم نهاد که موجب شد خوانین و ستمگران به خشم آیند و نسبت به ملا محمد سخت گیری کنند؛ به همین دلیل ملا محمد مجبور شد به روستای کانی سفید از توابع شهرستان دیواندره مهاجرت کند که در آنجا نیز ضمن انجام دادن امور مذهبی و رهبری دینی مردم، به تبلیغ علیه رژیم شاهنشاهی و ستم حکام و خوانین محلی پرداخت. ملا محمد پس از مدتی اقامت در روستای کانی سفید به روستاهای دیگر سفر کرد و به روشنگری و هدایت اذهان مردم در روستاهای شریف آباد اوباتو، شوان کاره و حسین آباد پرداخت.

ملا محمد پس از پیروزی انقلاب اسلامی به حفظ و حراست دستاوردها و آرمان های انقلاب اسلامی پرداخت. ملا محمد احمد زاده با افشای هویت گروهک های معاند، رسالت خویش را همچون سایر روحانیون  منطقه در روشنگری افکار عمومی برای مقابله با تبلیغات سوء و فریبکارانه ضد انقلاب می دانست و در هر فرصتی که دست می داد به مقابله با دروغ و فریب افراد ضد انقلاب می پرداخت و مردم را به همکاری با نیروهای جمهوری اسلامی برای دفع ستم گروهک ها تشویق می کرد.

روز چهاردهم دی ماه ۱۳۶۱ در روستای کانی سفید میان نیروهای سپاه و مزدوران گروهک های ضد انقلاب، درگیری سختی روی داد که سه پاسدار به شهادت رسیدند، پس از انتقال پیکر آنان به مسجد کانی سفید ملا محمد احمد زاده برای شادی روح آنان به قرائت قران پرداخت، وقتی افراد ضد انقلاب خبر دار شدند به مسجد آمدند و ملا محمد احمد زاده را به شهادت رساندند.

انتهای پیام/

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.