معاونت لشگر 28 پياده كردستان

شهيد سرتيپ۲ اصغر حاتمي

شناسه : 624 10 مارس 2020 - 0:14 172 بازدید ارسال توسط : نویسنده : ادمین حفظ آثار منبع : اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کردستان
شهيد سرتيپ 2 اصغر حاتمي در سال 1316 در شهرستان همدان چشم به جهان گشود و دوران كودكي خود را در همين شهر به پايان رساند. شهيد سرتيپ2 ستاد اصغر حاتمي در زماني كه منافقين كوردل كوس جدايي كردستان را از ايران سر ذاذه بودند به معاونت تيپ 3 لشگر 28 پياد ه كردستان منصوب و پس از مدتي برابر مصالح خدمتي به فرماندهي دژبان لشگر28پياده كردستان و سپس به سمت فرماندهي پشتيباني لشگر، رئيس ستاد ، معاونت لشگر 28 پياده كردستان انتصاب شد. انظباط و ايمان او بع ايران و انقلاب اسلامي در برگ برگ سوابق خدمتي نامبرده مشهود است. به طوري كه در بهبه ي جنگ و در شرايطي كه يك لحظه غفلت ضرر و زيان بزرگي به نيروهاي ارتش اسلام مي زد، اين شهيد گرانقدر حتي يك ساعت نيز ترك شنگر مقاومت و ايثار ننموده و همواره مشغول به خدمت مقدس سربازي و خدمات مردمي و صادقانه بود.
شهيد سرتيپ۲ اصغر حاتمي
پ
پ

شهيد سرتيپ ۲ اصغر حاتمي در سال ۱۳۱۶ در شهرستان همدان چشم به جهان گشود و دوران كودكي خود را در همين شهر به پايان رساند. شهيد سرتيپ۲ ستاد اصغر حاتمي در زماني كه منافقين كوردل كوس جدايي كردستان را از ايران سر ذاذه بودند به معاونت تيپ ۳ لشگر ۲۸ پياده كردستان منصوب و پس از مدتي برابر مصالح خدمتي به فرماندهي دژبان لشگر۲۸پياده كردستان و سپس به سمت فرماندهي پشتيباني لشگر، رئيس ستاد ، معاونت لشگر ۲۸ پياده كردستان انتصاب شد. انضباط و ايمان او به ايران و انقلاب اسلامي در برگ برگ سوابق خدمتي نامبرده مشهود است. به طوري كه در بهبه ي جنگ و در شرايطي كه يك لحظه غفلت ضرر و زيان بزرگي به نيروهاي ارتش اسلام مي زد، اين شهيد گرانقدر حتي يك ساعت نيز ترك شنگر مقاومت و ايثار ننموده و همواره مشغول به خدمت مقدس سربازي و خدمات مردمي و صادقانه بود.

شهيد اصغر حاتمي درس شهادت و ايثار، استقامت و پايداري را همراه ساير فرمانده هان خود از جمله شهيد فلاحي، صياد شيرازي، نصرت زاد و ساير عزيزان و جان بركفان  گمنام در اوايل انقلاب در محضر امام كبير و منجي ملت ايران فرا گرفته و از بدو انقلاب اسلامي ايمان راسخ ارتشيان وفادار به ملت ، اسلام و ميهن عزيز را به منصه ظهور گذاشتند. و جان شيرين خود را طبق اخلاص به پايداري نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران وقف نمودند . مديريت و تعهد ايشان به گونه اي بود كه در شرايط خاص آن زمان بسياري از مسئوليتهاي فرماندهي لشگر توسط سپهبد سرافراز صياد شيرازي به نامبرده تفويض اختيار مي گرديد. از آنجا كه عاشقان و شيفتگان مكتب حسيني كمتر در بستر ميميرند ، او نيز همانند خود صياد شيرازي به علت بمب گذاري توسط كوردلان از خدا بي خبر در ستاد لشگر ۲۸ پياده كردستان در مورخه ۱۷/۶/۶۰ شربت شهادت را نوشيد و با نثار خون خود درخت پر ثمر انقلاب اسلامي ايران را در جبهه هاي حق بر عليه باطل آبياري نمود. كوردلان، و فرزندان خلف ظلم و ستم و خيانت كه اين گونه فرزندان و سرداران رشيد اسلام و اين آب و خاك را به خون غلطانيدند بدانند كه اساس ايدئولوژي اسلام خط سرخ شهادت است.

فرازي از وصيتنامه شهيد سرتيپ۲ اصغر حاتمي:

همسرم مسئول پرداخت خمس و ساير واجبات طبق شرع اسلام مي باشد و موجودي دارايي اضافه اينجانب دو طبقه منزل مسكوني كه حدود يك ميليون و پا نصد هزار تومان ارزش دارد و تا كنون خمس آنرا پرداخت نكرده ام بايست سيصد هزار تومان بابت خمس آن پرداخت كنم. اگر شهيد شدم حق و جايي كه از طريق ارتش به من تعلق مي گيردبرادرم بين فقرا و مستضعفين تقسيم نمايد، فقرا فاميل و آشنايان تقدم دارند جنازه من اگر شهيد شدم در شهر ملاير دفن گردد. و اگر به مرگ خدايي مردم طبق صلاحديد برادرانم و ايال و فرزندانم كه تا سر حد توانايي جهت رفاه و حال آنان كوشش نمودم انتظار دارم كه از مالي كه به آنان به ارث گذاشته ام شبهاي جمعه با دستگيري فقرا و رسيدگي به حال مستضعفين  تا مرحله توانايي و مقدورات براي روحم به ياد باشند و اقدام بنمايند. تا شايد بابت كفاره گناهانم مورد قبول و در پيشگاه احديت باشد. و از برادرم و عيال و فرزندانم انتظار دارم كه تا آنجا كه امكان دارد مراسم فوتم را با حداقل هزينه انجام و مازاد آنرا بين فقراي نزديك و آشنايان فقير پرداخت كنند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.