شهیدی که ضد انقلاب ها شبانه او را به رگبار بستند

شناسه : 1228 02 جولای 2020 - 10:45 108 بازدید ارسال توسط :

شمسی فرزند احمد و ملیحه در نهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۴۱ ، در روستای ” حسن آباد” از توابع شهرستان ” سنندج” در خانواده ای متدین به دنیا آمد. در اواخر مقطع ابتدایی به دلیل نبود امکانات و فقر خانواده از ادامه تحصیل باز ماند . در سال ۵۷ این شهیده شجاع همصدا با مردم در […]

شهیدی که ضد انقلاب ها شبانه او را به رگبار بستند
پ
پ

شمسی فرزند احمد و ملیحه در نهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۴۱ ، در روستای ” حسن آباد” از توابع شهرستان ” سنندج” در خانواده ای متدین به دنیا آمد. در اواخر مقطع ابتدایی به دلیل نبود امکانات و فقر خانواده از ادامه تحصیل باز ماند . در سال ۵۷ این شهیده شجاع همصدا با مردم در صف اول مبارزه با حکومت پلید پهلوی بود بعد از پیروزی انقلاب اسلامی که شهر سنندج توسط گروهک های ضد انقلاب محاصره گردید به نفی آشوبگران پرداخت و در حمایت از نیروهای انقلاب شداید و مصایب فراوانی را تحمل کرد . او مدتی پس از استقرار نیروهای اسلام در شهر با یکی از پیشمرگان مسلمان کرد پیمان زناشویی بست و برای او همسر یک رزمنده بودن افتخار بزرگی بود که می توانست زمینه ی حضور پررنگتر او را در صحنه های دفاع از انقلاب اسلامی فراهم کند .

 

سند افتخار

شمسي در تقوا، پاک‌دامنی، دین‌داری، شهامت و شجاعت کم‌نظیر بود. اگر چه زندگي مشترك ما كوتاه بود، امّا در اين مدّتِ كم، توانستم عظمت روح او را بشناسم. در صبر و شكيبايي اقيانوسي بود بی‌کران، در دفاع از عقايد و باورهايش چون كوه راسخ و استوار بود و هيچ بادي نمي توانست او را به لرزه درآورد. عقل، درايت و كفايتي بی‌حد و اندازه داشت.

يك روز گفتم:  شمسي، تو چرا با من ازدواج كردي؟ مگر نمي داني من يك پاسدارم و نه ‌تنها خودم، بلكه خانواده ام هم در معرض خطر هستند؟ خنديد و گفت: جدّي مي گويي؟! گفتم:  بله، ممكن است دشمن به تو آسيب برساند، گفت: من آگاهانه اين كار را كرده ام و با علم به تمام خطرات و حتّي تحقيرهایي كه پيش روي من قرار دارد، با تو ازدواج نموده ام، من به وجود پاسداري چون تو مي بالم، تو سند افتخار من هستي و زندگی با يك پاسدار را نعمتي مي دانم كه خداوند به من كرامت فرموده است، لذا من تا آخرین ‌نفس همراه تو هستم و از تو هم خواهش مي كنم، به‌ جای انديشيدن به اين موضوع، به فكر خدمت به مردم و دفاع از انقلاب اسلامي باش. تو امروز وظيفۀ بسيار سنگيني را به عهده‌ داری، اگر خداوند هم عنايت داشته باشد، من هم حاضرم در كنارت، هر كمكي را كه در توانم باشد، انجام دهم. ما بايد دفاع از اين مردم محروم را در مقابل گروهك ها به نحو احسن به سرانجام برسانيم.

نماز شکر

صبحِ روزی که در غروبِ آن، شمسی به شهادت رسید، وقتی برای اقامۀ نماز صبح بیدار شدم، دیدم شمسی با حالتی روحانی به نماز ایستاده است، با خضوع وخشوع فوق العاده ای مشغول رازونیاز با پروردگارش بود. وقتی نماز را به پایان بُرد، گفتم: کی بیدار شدی؟ خیلی از اذان نگذشته است، در حالی که اشک می ریخت، گفت: خواب دیدم به شهادت رسیده ام، بلند شدم و دو رکعت نماز شکر به جای آوردم و از خداوند خواستم، اگر لیاقت مرگ در راهش را دارم، از این فوز عظیم بی بهره ام نکند، چون عاشقانه دوست دارم در راه خدا به شهادت برسم، هیچ چیزی برایم از شهادت در راه خدا لذّت بخش تر نیست. غروبِ همان روز بود که گلوله های نفاق قلبِ پاکش را نشانه رفتند.

هرچه شمسي بگويد

شمسي در بين خانواده و اقوام، در تقوا، پرهيزكاري، اُنس و الفت با قرآن  زبانزد  بود، همه او را با اين صفات مي شناختند و قبولش داشتند. خيلي از بستگان براي مشورت در امور مختلف به او مراجعه مي كردند، اين در حالي بود كه از نظر سني بسياري از مشورت کنندگان سنشان از شمسي، بيشتر بود. برادرِ شمسي، قصدِ خريد خانه داشت، همۀ مقدمات را فراهم كرده بود، امّا به فروشنده گفته بود، بايد با خواهرم مشورت كنم، اگر ايشان موافقت كردند، معامله را قطعي مي كنيم. او نزدِ شمسي آمد و موضوع را براي او بازگو کرد، شمسي گفت: بايد موضوع را به استخارۀ قرآني واگذار كنيم، هرچه قرآن فرمود، همان را عمل مي كنيم. استخاره كرد و گفت: اين کار را نكن، مصلحت نيست. برادرش منصرف شد، فروشنده دوباره مراجعه كرد، امّا برادر شمسي گفت: خواهرم اهل دين و  قاري قرآن است، حرف اوّل و آخر را ايشان مي زنند، وقتي گفت: مصلحت نيست، حتماً حكمتي در آن است. او از خريدنِ خانه منصرف شد، مدّتي بعد، اين منزل در اثر بمباران هواپيماهاي رژيم بعثي عراق تخريب شد و تمام ساكنين آن به شهادت رسيدند

 

عيسي فاتحي همسر شهيده شمسي فاتحي کرجو

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.