مردي كه با همرزمان و همراهان خود بر نقشه هاي از پيش طراحي شده دشمن خط بطلان كشيد

عملیات آزادسازی سقز ( بررسی زندگی شهید محمود کاوه )

شناسه : 595 09 مارس 2020 - 23:46 208 بازدید ارسال توسط : نویسنده : ادمین حفظ آثار منبع : اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کردستان
با تشكيل تيپ ويژه شهدا توسط سرداران شهيد محمد بروجردي و ناصر كاظمي، «محمود» به عنوان مسؤول عمليات تيپ معرفي گرديد و در جبهه نبرد با ضد انقلاب ضربات مهلكي را بر پيكر آنها وارد ساخت تا جايي كه ضد انقلاب در اوج قدرت نظامي اش در سالهاي 61 و 62 ناتوان از ايستادگي در مقابل كاوه است و در همين سالهاست كه مبالغ هنگفتي را به عنوان جايزه براي به شهادت رساندن محمود كاوه تعيين مي نمايند و بدين سان نام كاوه كه نوجواني بيش نيست، بر سر زبانها مي افتد و اين حتي خوديها را به تعجب و شگفتي وامي دارد. آزادسازي شهر بوكان و سپس جاده مهم و حياتي پيرانشهر - سردشت، از جمله عملياتهاي گسترده اي است كه با فرماندهي و جانفشاني او انجام مي گيرد.
عملیات آزادسازی سقز ( بررسی زندگی شهید محمود کاوه )
پ
پ

يازدهم شهريورماه سالروز شهادت محمود كاوه است. مردي كه با همرزمان و همراهان خود بر نقشه هاي از پيش طراحي شده دشمن خط بطلان كشيد. جنگجوي قهرماني كه حسرت تجزيه كردستان را بر دل طراحان آن گذاشت.محمود كاوه كه در آن روزها، سرپرست يك گروه بيست نفره براي حفاظت از بيت امام، در جماران بود، با شروع جنگ تحميلي، جماران را به مقصد جبهه هاي جنوب ترك كرد و با اوج گرفتن درگيريهاي ضد انقلاب در كردستان وارد عرصه نبرد با ضد انقلاب داخلي شد. در همان ابتداي ورود به شهر سقز، مسؤوليت خطير گروه اسكورت را برعهده گرفت و با اتخاذ تاكتيكهاي هجومي و چريكي به عنوان اولين فرد در كردستان عمليات ضد كمين را عليه ضد انقلاب طراحي و اجرا نمود و در مدتي اندك، وضعيت نبرد در شهر سقز و حومه آن را به نفع نيروهاي خودي تغيير داد. فرماندهي عمليات سپاه سقز، سنگر و جايگاه حساسي است كه استعداد ذاتي او را به منصه ظهور رساند و با اجراي عملياتهاي چريكي، دشمني را كه بر شهر سيطره يافته بود، آواره كوهها نمود.

 

نام كاوه بر سر زبانها

با تشكيل تيپ ويژه شهدا توسط سرداران شهيد محمد بروجردي و ناصر كاظمي، «محمود» به عنوان مسؤول عمليات تيپ معرفي گرديد و در جبهه نبرد با ضد انقلاب ضربات مهلكي را بر پيكر آنها وارد ساخت تا جايي كه ضد انقلاب در اوج قدرت نظامي اش در سالهاي ۶۱ و ۶۲ ناتوان از ايستادگي در مقابل كاوه است و در همين سالهاست كه مبالغ هنگفتي را به عنوان جايزه براي به شهادت رساندن محمود كاوه تعيين مي نمايند و بدين سان نام كاوه كه نوجواني بيش نيست، بر سر زبانها مي افتد و اين حتي خوديها را به تعجب و شگفتي وامي دارد. آزادسازي شهر بوكان و سپس جاده مهم و حياتي پيرانشهر – سردشت، از جمله عملياتهاي گسترده اي است كه با فرماندهي و جانفشاني او انجام مي گيرد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.