کینه شتری گروهک های ضد انقلاب علیه معتمد بازار سنندج

شناسه : 1225 02 جولای 2020 - 9:32 121 بازدید ارسال توسط :
گروهک های ضد انقلاب به دلیل کینه ای که از شهید حاج مسعود غمیان در دل داشتند، سه بار ایشان را مورد سوءقصد قرار دادند که در هر سه مورد ایشان به شدت مجروح شدند.
کینه شتری گروهک های ضد انقلاب علیه معتمد بازار سنندج
پ
پ
شهید غمیان در سال ۱۳۴۲ با افکار و اندیشه های بلند امام خمینی(ره) آشنا شد و از همان زمان بنیان فکریش را بر اساس اوامر پیر و مرادش خمینی کبیر(قدس)، جهت داد و به دلیل انجام فعالیت های سیاسی بارها زندانی و شکنجه شد.
حاج مسعود غمیان به منظور عمق بخشیدن به باورها و اندیشه های سیاسی خود، سفرهای به خارج از کشور از جمله لبنان داشت و در آنجا با بزرگانی همانند شهید چمران و شهید منتظری آشنا شد و همکاری اش را با آن ها آغاز کرد.
شهید غمیان در خیزش عمومی  مردم مسلمان ایران در سال ۱۳۵۷ جزو پیشقراولان این حرکت در سنندج بود و در این راه زحمات زیادی را متحمل شد. ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی جزو اولین کسانی بود که کمیته انقلاب اسلامی را در شهر سنندج تأسیس کرد و به دفاع از انقلاب اسلامی پرداخت.
 با ورود گروهک های ضد انقلاب به شهر سنندج، حاج مسعود غمیان در برابر آن ها موضع گرفت و در یک نبرد عقیدتی و فرهنگی، افکار و اندیشه های ضد انقلاب را به چالش کشید و به روشنگری در میان مردم مسلمان کردستان مشغول شد.
حاج مسعود به همراه جوانانی که در کنار ایشان در کمیته انقلاب اسلای سنندج مشغول خدمت به انقلاب اسلامی بودند، به دلیل اذیت و آزار گروهک های ضد انقلاب، اندک مدتی بعد از پیروزی انقلاب به کرمانشاه مهاجرت کردند.
ایشان در اوایل اردیبهشت ۱۳۵۹ قبل از پاکسازی شهر سنندج به عضویت سازمان پیشمرگان مسلمان کرد درآمد و دوشادوش دیگر برادران مهاجر و انصار خود به صورت شبانه روزی به دفاع از آرمان های انقلاب مشغول شد.
گروهک های ضد انقلاب به دلیل کینه ای که از این مسلمان واقعی داشتند، سه بار ایشان را مورد سوءقصد قرار دادند که در هر سه مورد ایشان مجروح شدند. حاج مسعود به دلیل مشکلات جسمی و جانبازی ۶۰ درصدی که داشت، بعد از مدتی مجدداً به بازار کسب و کار بازگشت و در آنجا مشغول فعالیت شد.
این مسلمان آزاده پس از عمری تلاش و مجاهدت، سرانجام در شامگاه روز بیست و هشتم مردادماه  ۱۳۶۹ پس از ادای فریضه مغرب در مسیر بازگشت به منزل، مورد هجوم ناجوانمردانه عناصر ضد خلق قرار گرفت و قلب رئوفش از تپش باز ایستاد و روح بلندش در جوار حق تعالی آرام گرفت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.