برگزاری مراسم چهلمین روز شهدای رمضان در بیجار + عکس

شناسه : 1106 11 ژوئن 2020 - 10:14 214 بازدید ارسال توسط :
با حضور خانواده معظم شهیدان و جمعی از مسوولان استانی و شهرستان با رعایت پروتکل های بهداشتی چهلمین روز شهادت پاسدار شهید جعفر نظامپور از شهدای رمضان کردستان برگزار شد.
برگزاری مراسم چهلمین روز شهدای رمضان در بیجار + عکس
پ
پ

شهید؛ فقط به نام تو می‏شود سکه پیروزی زد که بعد از تو، هر که مانده، در توهم زندگی شناور است. نام تو ای لاله سرخ، معنای زندگی‏ست و غربت بعد از تو، دامن اهالی کوی شجاعت را گرفته؛ ماییم و دلی که جز به بهای خون، نه فروخته می‏شود و نه خریداریش هست.

 

چهل روز از شهادت شهدای رمضان گذشت ، شهیدانی که با لب تشنه برای حفاظت از خاک و ناموس مردم غیور کرد جنگیدن و با گلوله ناجوانمردانه منافقین به فیض عظمای شهادت رسیدن.

 

۱۱ رمضان سال ۹۹ سردار حاج شکیبا سلیمی ، پاسدار رشید اسلام جعفر نظامپور و پاسدار محمد شکری در درگیری با منافقین کور دل در منطقه عمومی مریوان به فیض عظمای شهادت نائل آمدند.

 

عصر روز گذشته در محله تازه آباد با برگزاری مراسم چهلمین روز شهادت پاسدار جعفر نظامپور عطر شهادت استشمام می شد ، عطر نابی که بوی معطر آن دل هر عاشق باز مانده از قافله را شیدایی می کرد.

شهید پاسدار جعفر نظامپور از جوانان هییتی دیار بیجار گروس بود که از همان ابتدایی جوانی آرزوی شهادت را در روضه های اباعبدالله الحسین (ع) زمزمه می کرد و در نهایت زودتر از هم هییتی های خود به خیل عظیم قافله شهیدان پیوست.

 

مراسم معنوی با قرائت قرآن آغاز شد ، سپس پیام حجت الاسلام شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان خطاب به خانواده شهید نظامپور و مردم بیجار گروس پخش شد.

 

فرمانده سپاه بیجار در این مراسیم با گرامیداشت یاد و خاطره ۴۵۴ شهید گلگون کفن بیجار گروس و سه شهید رمضان استان کردستان اظهار داشت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.

 

وی افزود: پیام امروز ما در کسوت پاسداری و دفاع از امنیت مردم در مرزهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به استکبار و معاندان نظام این است که نیروهای نظامی ، انتظامی ، پاسداران ، مدافعان امنیت هر لحظه گوش به فرمان ولی فقیه خود در راستای انتقام سخت از دشمنان آماده نبرد هستند و یک لحظه از پای نمی نشینند.

 

میرآقایی گفت: منافقین کور دل که دستهای پلیدشان به خون سه پاسدار غیور سپاه بیت المقدس کردستان آغشته شده بدانند ما پاسداران انتقام سخت خود را خواهیم گرفت .

 

فرمانده سپاه بیجار ادامه داد: برگزاری یادواره‌های شهدا موجب شده که مسیر حرکت شهدا و استعانت به آنها ادامه پیدا کند و فضایی فراهم شود که جوانان و نوجوانان ما با سیره شهدا آشنایی پیدا کنند.

 

وی خاطر نشان کرد: پیام همرزمان شهید نظامپور و شهدای رمضان این است ، ما گاک به گام در خدمت مردم هستیم و برای حفظ آرامش آنها و به ذلت نشاندن دشمنان و معاندین یک لحظه از پای نمی نشینیم.

 

در ادامه این مراسم حجت الاسلام علی مرادی با حضور در جایگاه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شهرستان بیجار و سه شهید رمضان استان کردستان ، گفت: واژه شهادت در راه خدا در آموزه های دینی ما از جایگاه رفیعی برخوردار است.

 

وی با بیان اینکه شهادت اجر و مزد پاداش مجاهدین در راه خدا است ، افزود: کسانی که با خدا عهد و پیمان بسته اند تا در راه خدا مجاهدت کنند ، اولین آرزوی آنها به شهادت رسیدن در راه خدا است.

 

امام جمعه بیجار گفت: از صدر اسلام تا کنون واژه شهادت موجب لرزه بر اندام دشمنان اسلام و انقلاب شده است.

 

حجت الاسلام مرادی ادامه داد: واژه شهادت برای رهایی از یوغ استکبار است و معاندین و سلطه طلبه ها در درصدد گرفتن واژه شهید و شهادت از انقلاب ما هستند.

 

وی تصریح کرد: شهید جعفر نظامپور عشق به شهادت را با شیر مادر در پای روضه های امام حسین(ع) به جان خرید و در ۱۱ رمضان با لب تشنه به ارباب خود امام حسین(ع) پیوست.

 

مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان در این مراسم معنوی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رمضان کردستان اظهار داشت: طبق آیات قرآن کریم خداوند بهترین نعمت های خود را برای شهدا قرار داده است.

 

وی افزود : هر مسلمانی در طول روز حداقل ۵ نوبت از خداوند متعال می خواهیم ما را به راه راست هدایت کند که شهدا و صالحین تقرب درگاه خداوند نصیب آنها می شود.

 

حجت الاسلام جعفرنژاد با اشاره به ارزش والای شهادت در دین مبین اسلام، بیان داشت: بهترین مرگ در نزد خداوند متعال شهادت است چون خدا جان شهید را می خرد.

 

وی ادامه داد : شهادت یک مرگ جاهدانه است  که انسان های زرنگ با خداوند متعال معامله می کنند.

 

 

مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان تصریح کرد : شهید راهی را انتخاب کرده است که خدا محبت آن را در دل مردم می اندازد ‌.
وی با تاکید بر اینکه شهدا نیاز به برگزاری یاد واره و مراسم ندارند ، اظهار داشت: این جامعه است که به برگزاری یادواره شهدا نیازمند است نه شهیدان که مقرب درگاه خداوند قرار دارند.

 

 

حجت الاسلام جعفرنژاد با تاکید بر اینکه واژه شهید افتخار آمیز است، گفت : مهمترین هدف استکبار گرفتن دو واژه شهید و شهادت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است .

 

مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان خاطر نشان کرد : باید تمام سعی خود را بکار بگیریم که اسم شهدا را در جامعه انتشار دهیم .
وی با تاکید بر اینکه هدف شهدا پیاده کردن احکام خدا بر روی زمین و در یک کلام یعنی بندگی کردن است ، عنوان کرد : شرکت در یادواره شهدا تلنگری برای خودمان است که بیشتر از قبل به یاد خدا باشیم.

 

حجت الاسلام جعفرنژاد اضافه کرد : طبق آیه قرآن شهدا خودشان بشارت می دهند که با انتخاب مسیر شهادت از بزرگترین مشکل انسان یعنی درد و غم رهایی پیدا کرده اند و دنیا ارزشی ندارد.

 

وی با اشاره به متفاوت بودن نوع نگاه به شهیدان انقلاب اسلامی ایران با کشته شدگان جنگ در سطح دنیا، بیان کرد: کشته شدگان جنگ در سایر کشورهای دنیا از مواهب اخروی محروم هستند و تاثیرگذاری بر نظام حاکم و مردمانشان ندارند در حالی که شهدای انقلاب اسلامی دارای زندگی ابدی بوده و برکات خون آنها جامعه ما را متنعم ساخته است.

 

مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان خاطر نشان کرد : همه ما در مقابل خون شهدا مسوول هستیم و از خدا بخواهیم لایق باشیم با عمل به سیره شهدا خدا ما را بخرد .

 

 

در لا له لای برنامه ها امیر رضا که عکس پدرش را در آغوش گرفته بود خودنمایی می کرد ، برای آشنایی بیشتر با او و مادرش چند دقیقه ای هم کلام شدیم.

 

همسر شهید جعفر نظامپور در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: همسرم از همان روزی که وارد سپاه شد آرزوی شهادت داشتند و در اولین روز از ماه مبارک رمضان خبر شهادتش را داد و خطاب به من گفت خودت را خودت را آماده کن و مراقب امیررضا باش.

 

وی در مورد خصوصیات اخلاقی شهید نظامپور گفت: ایشان بسیار مردم‌دار، مهربان، دلسوز و اخلاق‌مدار بودند؛ رازداری و امانت‌داری شهید باعث شده بود که سنگ صبور همه مردم باشد طوری‌که بیرون می‌رفتیم با همه مردم احوالپرسی و ارتباط داشت.

 

همسر شهید نظامپور خطاب به دشمنان بیان داشت: دشمنان بدانند با ریختن خون همسرم اعتقاد ما راسخ تر شده و همسرم فدای نظام و اسلام شد و خودم و فرزندم هم آماده جانفشانی در راه اعتقادات ، اسلام نظام و قرآن هستیم.

 

در این مراسم معنوی خانواده معظم شهید مدافع حرم شهید مجید قربانخانی و شهید شکری از شهدای رمضان سال ۹۹ حضور داشتند و از خانواده معظم شهیدان تجلیل شد.

 

انتهای پیام/

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.